Szakkollégiumok

Szakkollégiumok

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kiemelten fontosnak tartja a hallgatók tehetséggondozását, melynek részeként támogatja a szakmai körök, az ún. szakkolégiumok működését is. Ezek az elmúlt néhány év tapasztalataira építve ma már szoros együttműködésben működnek a különböző szakterületek képviselőivel és az egyetemi partnerszervezetek szakembereivel, hogy még inkább segítsék a hallgatók ismereteinek és gyakorlati tapasztalatainak elmélyülését többek között az agrártudományok, a környezet- és műszaki tudományok, valamint az élelmiszer- és gazdasági tudományok területén.

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem campusain az alábbi szakkollégiumok működnek:

Budai Campus

Deák Tibor Szakkollégium

​​​​​​​elnök: Lehota Vilmos
támogató tanár: Dr. Friedrich László
gesztorintézet: Élelmiszertudományi és Technológiai Intézet
e-mail: deaktszakkollegium@gmail.com

 

Rerrich Béla Tájépítész Szakkollégium

elnök: Grócz Bíborka
e-mail: biborka.grocz@protonmail.com
támogató tanár: Dr. Boromisza Zsombor
e-mail: rbtszk@gmail.com​​​​​​​

 

Szent István Campus (Gödöllő)

​​​​​​​Vidékfejlesztési Szakkollégium

elnök: Fekete Dóra (leköszönő)
támogató tanár: Gubacsi Franciska
gesztorintézet: Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság Intézet
e-mail: Gubacsi.Franciska@uni-mate.hu 
telefon: +36 70 216 9198

​​​​​​​
Környezetvédelmi (Zöld) Szakkollégium

elnök: Harkányi Annamária
támogató tanár: Dr. Saláta Dénes
gesztorintézet: Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézet
e-mail: Salata.Denes@uni-mate.hu

​​​​​​​Workshopokkal és tanulmányutakkal gazdagította programját a Környezettudományi (Zöld) Szakkollégium ​​​​​​​

​​​​​​​Tanulmányutak, workshopok és tudományos előadások a Környezetvédelmi (Zöld) Szakkollégiumban (részletes beszámoló, pdf)

​​​​​​​Romaügyi és Társadalmi Felzárkóztatási Szakkollégium

elnök:
támogató tanár: Gubacsi Franciska, Dr. Ritter Krisztián
gesztorintézet: Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság
e-mail: Ritter.Krisztian@uni-mate.hu​​​​​​​, Gubacsi.Franciska@phd.uni-szie.hu
Telefon: +36 70 216 9198


Állattenyésztési Szakkollégium

Elnök: Hoffmann Flóra, e-mail: hflora.uni@gmail.com

Támogató tanár: Szabó Rubina Tünde e-mail: Szabo.Rubina.Tunde@uni-mate.hu ​​​​​​​

Gesztorintézet: Állattenyésztési Tudományok Intézet


Vadászati Szakkollégium

e-mail:  bocsibali@gmail.com​​​​​​​


Halászati és Horgászati Szakkollégium

elnök: Láng Levente Zete, e-mail: lang.zete98@gmail.com​​​​​​​
támogató tanár: Dr. Bokor Zoltán
gesztoritézet: Akvakultúra és Környezetbiztonsági Intézet
e-mail: Bokor.Zoltan@uni-mate.hu​​​​​​​, lang.zete98@gmail.com
telefon: +36 30 220 3799


Nematológiai Szakkollégium

​​​​​​​elnök: Petrikovszky Renáta, e-mail: petrencsi@gmail.com ​​​​​​​
támogató tanár: Dr. Nagy Péter István
gesztorintézet: Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézet

A Magyar Természettudományi Múzeumban járt a Nematológiai Szakkollégium csapata 

 

Szarvasi képzési hely

Mezőgazdasági és Vízgazdálkodási Szakkollégium

elnök: Hodálik Hanna
gesztorintézet: Környezettudományi Intézet
támogató tanár: Dr. Jakab Gusztáv
titkár: Csengeri Erzsébet
e-mail: Csengeri.Erzsebet@uni-mate.hu​​​​​​​, Jakab.Gusztav@uni-mate.hu

 

Kaposvári Campus

Guba Sándor Agrártudományi és Természetmegőrzési Szakkollégium

elnök: Kiss Péter
gesztorintézet: Állattenyésztési Tudományok Intézet
támogató tanár: Dr. Varga Dániel
e-mail: Varga.Daniel@uni-mate.hu


Baka József Szakkollégium

támogató tanár: Dr. Kőműves Zsolt Sándor
e-mail: ​​​​​​​Komuves.Zsolt.Sandor@uni-mate.hu


Csokonai Vitéz Mihály Szakkollégium

elnök: Petőné Dr. Csima Melinda
támogató tanár: Petőné Dr. Csima Melinda
gesztorintézet:  Neveléstudományi Intézet
e-mail: Petone.Csima.Melinda@uni-mate.hu


Makovecz Imre Művészeti Szakkollégium

elnök: Czifra Máté
támogató tanár: Gyenis Tibor
gesztorintézet: Rippl-Rónai Művészeti Intézet
e-mail: Gyenis.Tibor@uni-mate.hu​​​​​​​, Szabo.Zsofia@uni-mate.hu


Szentandrássy István Egyetemi Roma Szakkollégium

​​​​​​​elnök: Tárnoky Kata
támogató tanár: Dr. Kovács Zoltán
gesztorintézet: Neveléstudományi Intézet
e-mail: kovacs.zoltan.peda@uni-mate.hu

 

Károly Róbert Campus (Gyöngyös)

Károly Róbert Szakkollégium

elnök: Dr. Koncz Gábor
támogató tanár: Dr. Koncz Gábor
gesztorintézet: Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság
e-mail: Koncz.Gabor@uni-mate.hu

 

Georgikon Campus (Keszthely)

Nagyváthy János Szakkollégium

titkár: Nyírádi Ivett
támogató tanár: Dr. Alföldi Zoltán
gesztorintézet: Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézet
e-mail: Alfoldi.Zoltan.Peter@uni-mate.hu